Od 1953 roku

ZHP Montreal

Związek Harcerstwa Polskiego, Okręg Kanada

zhp montreal
slide 1
harcerze hufiec orleta
zuchy montreal
ZHP Montreal
ZHP Montreal
Związek Harcerstwa Polskiego, Okręg Kanada
Harcerki
Harcerki
Harcerze
Harcerze
Zuchy
Zuchy
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Wielka przygoda dla dzieci od 4 do 99 lat

Nie zwlekaj

Dołącz do nas
i przeżyj niezapomniane chwile

Hufiec Ogniwo Gun Lake

Harcerstwo dalej jest aktualne, może i bardziej niż kiedyś.  Harcerstwo to nauka kim jesteś i na co cię stać, kiedy gaśnie ekran. Harcerstwo to szkoła życia, budowa charakteru i wielka gra.

harcerki i harcerze i sikorki

Nauka życia… prawdziwego i pełnego. Dzięki harcerstwu dziecko, młodzież dowie się dużo nie tylko o sobie, ale też o życiu. Tym prawdziwym.

harcerki i harcerze zlot

Harcerstwo Polskie poza granicami kraju stwarza możliwość obcowania z Polskim językiem, kulturą, historią i ułatwia kontakty z młodzieżą Polskiego pochodzenia na całym świecie.

FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

harcerki i harcerze zabawa

Ile lat musi mieć dziecko, aby wstąpić do harcerstwa?

Najmłodsza grupa wiekowa to „skrzaty”, dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-7 lat. Aby się dowiedzieć więcej o grupach wiekowych, zapraszamy do wejścia do Menu i wybrania opcji „Grupy wiekowe”.

Jak można zapisać dziecko do harcerstwa?

Zapraszamy do wejścia do Menu i wybrania opcji „Zajęcia” lub „Dokumenty”, gdzie można znaleźć informacje o naszych jednostkach oraz formularz na rok harcerski.

Do której gromady lub drużyny powinno być zapisane dziecko?

Płeć, wiek i preferencje rodzica związane z czasem i miejscem zbiórek określą do której jednostki dziecko powinno być zapisane. Zapraszamy do wejścia do Menu i wybrania opcji „Zajęcia”, gdzie można znaleźć dalsze informacje.

Czy chłopcy i dziewczyny mają zajęcia razem?

Jednostki skrzatowe są koedukacyjne. Gromady zuchowe mogą być oddzielne lub mieszane. Śledząc rozwój dziecka i bardziej znaczące zróżnicowanie zainteresowań, starsze grupy harcerskie, wędrownicze i instruktorskie są, w zakresie funkcjonalnym i wychowawczym, w osobnych organizacjach. Współpraca między hufcami i jednostkami żeńskimi i męskimi pozostaje jednak silna i wiele zajęć i wycieczek jest organizowanych wspólnie, zwłaszcza dla wędrowników i instruktorów.

Czy dziecko musi mówić po polsku, żeby zapisać się do harcerstwa?

Dziecko nie musi mówić bardzo dobrze po polsku, ale powinno rozumieć i potrafić się komunikować na podstawowym poziomie. Istnieje możliwość pomocy w zrozumieniu trudniejszych tematów, kiedy druhny i druhowie mogą je przetłumaczyć, ale zajęcia na zbiórkach i aktywnościach harcerskich są prowadzone po polsku.

Gdzie można się dowiedzieć więcej o harcerstwie?

Zapraszamy do wejścia na strony podane poniżej, gdzie można znaleźć wiele informacji o historii i działalności harcerstwa ZHP Okręg Kanada i ZHP działające poza granicami kraju.

http://www.zhppgk.org/
https://zhpkanada.org/
http://www.zhpkanada.ca/