Od 1953 roku

ZHP Montreal

Związek Harcerstwa Polskiego, Okręg Kanada

slide 1
ZHP Montreal
ZHP Montreal
Związek Harcerstwa Polskiego, Okręg Kanada
Harcerki
Harcerki
Harcerze
Harcerze
Zuchy
Zuchy
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
Shadow

Wielka przygoda dla dzieci od 4 do 99 lat

Nie zwlekaj

Dołącz do nas
i przeżyj niezapomniane chwile

Hufiec Ogniwo Gun Lake

Harcerstwo dalej jest aktualne, może i bardziej niż kiedyś.  Harcerstwo to nauka kim jesteś i na co cię stać, kiedy gaśnie ekran. Harcerstwo to szkoła życia, budowa charakteru i wielka gra.

Nauka życia… prawdziwego i pełnego. Dzięki harcerstwu dziecko, młodzież dowie się dużo nie tylko o sobie, ale też o życiu. Tym prawdziwym.

Harcerstwo Polskie poza granicami kraju stwarza możliwość obcowania z Polskim językiem, kulturą, historią i ułatwia kontakty z młodzieżą Polskiego pochodzenia na całym świecie.

FAQ

Najczęściej Zadawane Pytania

Ile lat musi mieć dziecko, aby wstąpić do harcerstwa?

Najmłodsza grupa wiekowa to „skrzaty”, dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-7 lat. Aby się dowiedzieć więcej o grupach wiekowych, zapraszamy do wejścia do Menu i wybrania opcji „Grupy wiekowe”.

Jak można zapisać dziecko do harcerstwa?

Zapraszamy do wejścia do Menu i wybrania opcji „Zajęcia” lub „Dokumenty”, gdzie można znaleźć informacje o naszych jednostkach oraz formularz na rok harcerski.

Do której gromady lub drużyny powinno być zapisane dziecko?

Płeć, wiek i preferencje rodzica związane z czasem i miejscem zbiórek określą do której jednostki dziecko powinno być zapisane. Zapraszamy do wejścia do Menu i wybrania opcji „Zajęcia”, gdzie można znaleźć dalsze informacje.

Czy chłopcy i dziewczyny mają zajęcia razem?

Jednostki skrzatowe są koedukacyjne. Gromady zuchowe mogą być oddzielne lub mieszane. Śledząc rozwój dziecka i bardziej znaczące zróżnicowanie zainteresowań, starsze grupy harcerskie, wędrownicze i instruktorskie są, w zakresie funkcjonalnym i wychowawczym, w osobnych organizacjach. Współpraca między hufcami i jednostkami żeńskimi i męskimi pozostaje jednak silna i wiele zajęć i wycieczek jest organizowanych wspólnie, zwłaszcza dla wędrowników i instruktorów.

Czy dziecko musi mówić po polsku, żeby zapisać się do harcerstwa?

Dziecko nie musi mówić bardzo dobrze po polsku, ale powinno rozumieć i potrafić się komunikować na podstawowym poziomie. Istnieje możliwość pomocy w zrozumieniu trudniejszych tematów, kiedy druhny i druhowie mogą je przetłumaczyć, ale zajęcia na zbiórkach i aktywnościach harcerskich są prowadzone po polsku.

Gdzie można się dowiedzieć więcej o harcerstwie?

Zapraszamy do wejścia na strony podane poniżej, gdzie można znaleźć wiele informacji o historii i działalności harcerstwa ZHP Okręg Kanada i ZHP działające poza granicami kraju.

http://www.zhppgk.org/
https://zhpkanada.org/
http://www.zhpkanada.ca/